Rady a tipy

Údržba vaší aktovky

Víte, jak správně udržovat aktovku nebo batoh? Jak odstraňovat nečistoty, aby se výrobek nepoškodil? Pojďme na to.

Učebna, autobusová zastávka, autobus a nakonec doma – školní aktovka či batoh doprovází každý den vaše dítě na nejrůznější místa. Aktovky a batohy jsou samozřejmě vystaveny nečistotám. Právě prázdniny nabízejí ideální příležitost k vyčištění. Ukážeme vám, jak snadno vyčistit aktovku/batoh a příslušenství.

K čištění potřebujete:
• Vlhký hadřík
• Šampon nebo prací prostředek
• Impregnační sprej

Malé znečištění:
Nejprve to zkuste s vlhkým hadříkem a pomocí něj setřete špínu na aktovce/batohu.

Silné znečištění:
Pokud jsou aktovka batoh silně znečištěné, můžete na vlhký hadřík nanést běžný prací prostředek na textil.

Magnetické plochy Obrázky na školních aktovkách Step by Step CLOUD, SPACE, 2v1 a batozích GRADE a dětských batůžcích KID lze libovolně měnit. Za tímto účelem jsou do brašny zabudovány magnety, na které mohou přilnout kovové částice.
Chcete-li tyto částice odstranit, jednoduše otevřete přihrádku na zip uvnitř přední kapsy a vsuňte do ní dlaň. Tímto způsobem přerušíte magnetické pole a můžete nečistoty snadno odstranit rukou nebo vysavačem. Tuto skrytou vnitřní přihrádku byste měli otevírat, pouze pokud chcete vyčistit přední kapsu. Nezapomeňte ji po vyčištění znovu pečlivě zavřít.

Opětovná impregnace:
Školní aktovky a batohy Step by Step jsou díky impregnaci vodoodpudivé. Chcete-li zachovat tuto vlastnost, po čištění povrch nastříkejte impregnačním sprejem.

Čištění vnitřku aktovky nebo batohu:
Shromažďují se v aktovce/batohu vašeho dítěte kousky papíru a drobky? Často pomáhá aktovku/batoh jednoduše otočit a opatrně ji vytřepat. Těžko dostupné rohy lze vysát také vysavačem. Než to uděláte, nezapomeňte školní aktovku/batoh úplně vyklidit.

Závěr:
Po vyčištění jsou aktovka / batoh opět čisté a připravené na nový školní rok.
Tip: Při pravidelném čištění září barvy na školní aktovce/batohu déle.

Upozornění:
Nevystavujte aktovku nebo batoh přímému proudu vody. Školní aktovky/batohy a příslušenství nelze umývat v myčce, pračce, v umyvadle, ve vaně nebo ve sprše,