Testy na kvalitu u školních aktovek a batohů

Věděli jste, že školní aktovky a batohy, které prodáváme musí projít velmi přísnou kontrolou? Že k tomuto účelu máme v mateřské firmě v Německu celé oddělení?

• z každé dodávky se náhodně vybere určitý počet aktovek, které se zkoušejí
  • když tyto aktovky neprojdou zkouškami, celá dodávka se zablokuje a nepustí se do distribuce
  • kromě zátěžových testů probíhají i chemické zkoušky – především klademe důraz na stálost barev a absenci škodlivých materiálů
  1. Test pevnosti popruhů aktovek a batohů
    Do aktovky se vloží závaží o hmotnosti 10 kg a tato aktovka se pověsí za rukojeť a nechá se na speciálním přístroji 50.000x zhoupnout. Rukojeť se nesmí utrhnout , nesmí se ani začít třepit, případně praskat ve švu. Přesně takto se testují i ramenní popruhy.

2. Test pevnosti dna aktovky
    Do aktovky se vloží závaží o hmotnosti 6 kg a tato aktovka se nechá spadnout 10x z výšky 1 m a 100x z výšky 10 cm.