Aktuality

Výroba z plastů odtěžených z moře!!! OceanEmotion

Věděli jste, že od roku 1950 do roku 2015 bylo vyprodukováno 8,3 biliónů tun plastů? Z toho 4,9 biliónů tun plastu jsou vyhozeny, 2,6 biliónů tun používány a 0,8 biliónů tun byly spáleny ve spalovnách? Podle odhadů končí v oceánu každý rok 5 až 13 milionů tun odpadu. Vědci mají podezření, že se v oceánu v tuto chvíli vznáší 140 milionů tun plastu.

Velká tichomořská odpadková skvrna je velká 1.600.000 km2 (4x plocha Německa). Vznáší se v ní 1 800 000 000 plastových částic, od vodní hladiny až do hloubky 6 000 metrů. Přestože tichomořské pole plastů je největší, není jediné – plasty mořské proudění koncentruje do pěti velkých oblastí. Studie říká, že v roce 2050 bude v oceánu více plastických částic než ryb. Každý rok umírá na oceánový plast 100 000 mořských savců a 1 000 000 ptáků. 90% plastu do oceánu přivádí celkem 10 řek, ročně je cca 4 000 000 tun. Kolekce školních aktovek a batohů Ocean je vyrobena z plastů odtěžených z moře. Spolupracujeme se španělskou společností SEQUAL.

Jedná se o společnost, která se specializuje na těžbu a zpracování plastového mořského odpadu.  Vytěžený plast vyčistí a vyrábí z něj přízi. Pro další zpracování lze použít pouze 10% odpadu. 90% není použitelných a musí být zlikvidováno.

Náš výrobce tkanin Portugalská Firma LEMAR přízi převezme a utká z ní látku. Cena této látky je 5x vyšší ve srovnání s naší látkou z použitých PET lahví. 90% látky tvoří odpad z moře vytěženého v Evropě a 10% je čistý plast z recyklovatelných PET lahví.  10% musí být čistý plast, aby byla zachována kvalita látky. Na výrobu jedné aktovky nebo batohu se spotřebuje 1 kg plastového odpadu vyloveného z moře.

Vašemu výběru neodpovídají žádné produkty.