Rady a tipy, Aktuality

Jak zvýšit viditelnost dětí v silničním provozu?

Reflexní a fluorescenční prvky

S nastávajícím počasím je viditelnost dětí v silničním provozu velmi aktuálním tématem. Brzo se stmívá, je deštivo a mlha, to vše viditelnost snižuje. Viditelnost zvýšíte pomocí oblečení a doplňků z fluorescenčních a reflexních materiálů, prodlužují totiž vzdálenost, na jakou je chodec vidět.

Děti jsou v provozu zvláště zranitelné, protože jsou méně soustředěné. Školní batoh s reflexními prvky je proto skvělým parťákem. Je důležité mít reflexní prvky na straně směrem do silnice. Když jsou navíc přímo na aktovce nebo batohu, děti je omylem neschovají pod oblečení.

Batohy Step by Step a coocazoo mají reflexní plochy ze všech stran, některé batohy mají i reflexní potisk. Díky tomu jsou děti pořád dobře viditelné. Batoh navíc můžete doplnit blikačkou nebo vyměnitelnými obrázky Magic Mags značky Step by Step, některé totiž při pohybu také blikají.

Oproti tomu coocazoo nabízí vyměnitelné placky a přívěsky COLOUR UP, mezi kterými najdete reflexní sady. Batoh či aktovku můžete ozdobit i reflexními samolepkami v několika barvách a motivech.

Neopomeňte ani fluorescenční prvky, které zvyšují viditelnost ve dne a za soumraku. Na batoh připevněte vestu nebo pásky v neonových barvách. V případě deště vybavte děti deštníkem a pláštěnkou na batoh. Ta navíc ochrání učivo uvnitř batohu před vlhkem, a dokonce má reflexní potisk.